Powiadomienia o zadaniach – jak to działa w Indloo

Do tej pory aplikacja Indloo była wyjątkowo cicha. System nie dawał o sobie znać, po cichu robiąc swoje. Teraz może się to zmienić bo pojawią się powiadomienia mailowe. Wraz z ich wysyłką Indloo zacznie o sobie przypominać. Stop! Nie o sobie, tylko o Twoich zadaniach. Maile, które będziesz mógł otrzymywać będą Cię informować o zbliżających się terminach wykonania zadań. „Może”, „będzie mógł” – dużo tych trybów przypuszczających. To nie pomyłka. Sam zdecydujesz czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zadaniach.

Kiedy powiadomienia o zadaniach będą wysyłane?

Nowe rozwiązanie zostało stworzone tak, by informować Cię o zadaniach tylko w trzech przypadkach:

  1. W dniu, w którym zadanie ma się zakończyć,
  2. Na dzień przed planowanym terminem zakończenia,
  3. Na pięć dni przed terminem zakończenia.

To oznacza, że system wyśle Ci maksymalnie 3 wiadomości email. Każdy mail będzie skomponowany tak, by dostarczyć Ci szybki podgląd na zadania, które wymagać będą Twojej uwagi.

Każdego dnia system sprawdza czy masz zadania, o których mógłby Cię powiadomić. Pierwszym kryterium są zadania, które nie są skończone. Jeżeli takie zadania system znajdzie, to pogrupuje je w trzy kategorie i zbierze je w formę lekko-strawnego maila. Nie będzie spamować! 3 maile w jednym dniu to byłoby za dużo. Jeżeli udostępniasz swoją inwestycję innej osobie (lub osobom), to one także dostaną powiadomienie. Indloo wie, co to transparentność.

Powiadomienie nie zostanie w dniu wysyłki, jeżeli jest to także ten sam dzień, w którym zadanie zostało utworzone. Hurra, 1 informacja niepotrzebna mniej.

Przykład

Załóżmy, że w dniu 28.03.2021 stworzysz zadanie, którego czas na wykonanie kończy się 02.04.2021 i do końca tego czasu status zadania nie zostanie ustawione jako Zakończone. Załóżmy, że jest to jedyne Twoje zadanie.

Jeżeli Twoje ustawienie o powiadomieniach jest wyłączone, to nie dostaniesz żadnego powiadomienia. W innym wypadku zadzieje się magia. Pomimo, że czas do zakończenia w dniu zarejestrowania zadania to 5 dni, a więc w terminie, kiedy system wysyła przypomnienia, to w tym dniu o tym zadaniu nie dostaniesz powiadomienia. Bo nie ma sensu Ci wysyłać przypomnienie o czymś, o czym doskonale wiesz.

Aż do 01.04.2021 nie otrzymasz żadnego dodatkowe powiadomienia o tym zadaniu. W tym dniu, na dzień przed zakończeniem, system wyśle Ci jednego maile z informacją, że masz zadanie, które jutro musi zostać wykonane.

W kolejnym dniu otrzymasz ostatnie powiadomienie, że to zadanie musi być wykonane do końca dnia.

System wysyła 1 maila dziennie, bez względu na ilość zadań, które stworzysz. Jeżeli w danym dniu jest więcej niż jedno zadania, na temat którego Indloo powinno Cię poinformować, to listę wszystkich zadań dostaniesz w jednej wiadomości.

Tak może wyglądać przypomnienie:

powiadomienia o zadaniach

Powiadomienia a zmiany w zadaniach

Może zdarzyć się tak, że termin zakończenia zadania ulegnie zmianie. Indloo na taki wypadek się przygotowało. Jeżeli taka zmiana zajdzie, to system zacznie na nowo śledzić to zadanie i ponownie wyślę powiadomienie, jeżeli to będzie konieczne.

Jeżeli zadanie zostało wykonane szybciej niż wynika to z daty zakończenia i status zadania zmieni się na Skończone, to system przestanie je śledzić. W końcu skończone to skończone.

Rezygnacja z otrzymywania powiadomień

W każdej chwili masz prawo zmienić ustawienia dotyczące wysyłki powiadomień o zadaniach. By to zrobić (włączyć/wyłączyć powiadomienia), przejdź do ustawień swoje konta i wybierz opcję: Konto -> Ustawienia -> Powiadomienia -> Zadania

Zmiana jest wykonywana globalnie, dla wszystkich zadań.

Sposobała Ci się ta opcja? Sprawdź inne możliwości Indloo, a następnie zarejestruj się na my.indloo.com i zacznij organizować budżet budowlany szybciej, lepiej, sprawniej.