Zdjęcia w aplikacji Indloo – krótki przewodnik

Niedawno padła zapowiedź wprowadzenie nowej funkcjonalności do aplikacji Indloo. W tym wpisie dowiesz się jak działa nowa funkcjonalność i jak z niej korzystać (chociaż mam szczerą nadzieję, że będzie ona na tyle intuicyjna, że ten poradnik będzie zbędny). Przekonaj się sam jak łatwo można dodawać zdjęcia w Indloo.

Zdjęcia w Indloo – gdzie znajdę opcję dodawania?

zdjęcia w Indloo

Rejestrowanie zdjęć odbywa się w module „Harmonogram”. Zdjęcia możesz dodawać dla każdego elementu – zarówno dla zwykłych pozycji harmonogramu, jak również grupy elementów czy całej fazy. Aby przejść do możliwości dodawania zdjęć, należy kliknąć dodatkowe opcje (trzy kropki ułożone w pionie) przy danej pozycji, a następnie kliknąć na pozycję „Zdjęcia”.

Wybór pliku

Na chwilę obecną system akceptuje zdjęcia zapisane tylko w formacie JPG. Aby dodać zdjęcie, naciśnij na kafelek ze znakiem plus. Pojawi się okienko Twojego systemu, za pośrednictwem którego możesz wskazać zdjęcie do przesłania. Pliki możesz przesyłać pojedynczo. Proces ładowania rozpocznie się od razu – ikona plusa zmieni się na kręcące kółko.

Sam czas ładowania jest mocno uzależniony od wielkości przesyłanego pliku oraz szybkości Twojego połączenia internetowego. Ogólnie nie trwa to dłużej niż kilka sekund.

Galeria – sposób na zdjęcia w Indloo

Dodane zdjęcia są organizowane w postaci kafelek. Zdjęcia/kafelki są układane w kolejności, po dacie dodania zdjęcia do systemu. Ostatni kafelek w galerii służy do przesyłania plików.

Galeria organizowana jest w taki sposób, by pokazywać Ci także zdjęcia z wszystkich powiązanych ze sobą elementów harmonogramu.
Pozwól, że wyjaśnię Ci to na przykładzie. Załóżmy, że masz zdefiniowaną jedną fazę w harmonogramie – o nazwie „ETAP 1”. Dodatkowo, w tej fazie masz jeden element o nazwie „Roboty ziemne” i właśnie dodałeś zdjęcie do tego elementu. Przeglądając galerię fazy „ETAP 1” nowo dodane zdjęcie do „Roboty ziemne” zostanie wyświetlone, ponieważ ten element jest przypisany do fazy ETAP 1.

Po najechaniu na zdjęcie masz dwie możliwości:

  • powiększyć zdjęcie
  • usunąć zdjęcie

Usunięcie zdjęcie powoduje trwałe i nieodwracalne zmiany. Dodatkowo, usunięcie elementu harmonogramu spowoduje usunięcie powiązanych zdjęć więc zalecana jest ostrożność.

Ostatnio dodane

Podgląd na ostatnio dodane zdjęcia realizowany jest na głównej stronie Indloo (Pulpit/Dashboard). Sekcja „Ostatnie zdjęcia” wyświetla 3 ostatnio dodane zdjęcia, włączając zdjęcia dodane przez osobę, z którą współdzielisz inwestycję.

Dodane zdjęcia prezentowane są w jeszcze jednym miejscu – szczegółach elementu harmonogramu (Harmonogram -> [dowolna pozycja] -> dodatkowe opcje -> Pokaż szczegóły).

Zacznij dodawać zdjęcia.