Budowa domu z Indloo

Jak wynika z danych, które zebrał muratorplus.pl, w 2017 roku urzędy w całym kraju zarejestrowały łącznie 94 271 pozwoleń na budowę i zgłoszeń budowy dla domów jednorodzinnych. Ciekawostką jest, że ponad 60% inwestycji prowadzonych jest systemem gospodarczym.

Indloo

Indloo to aplikacja dostępna online, której możesz używać na każdym urządzeniu, z zainstalowaną przegląrką oraz dostępem do Internetu. Dzięki niej możliwe będzie:

  • rejestrowanie kosztów w ramach prowadzonej inwestycji
  • ustalenie zakresu prac wraz z budżetowaniem każdego elementu
  • wyszukiwanie kosztów z wykorzystaniem zdefiniowanych filtrów
  • analizowanie wydatków za pośrednictwem głównego panela, na którym zebrane są kluczowe wskaźniki finansowe.

Budowa domu nie taka straszna

Rosnące ceny nieruchomości w większych miastach potrafią zaskoczyć (i zaskakiwać pewnie jeszcze będą). Jest to jeden z powodów, dla których inwestorzy indywidualni decydują się na budowę domu jednorodzinnego – najczęściej w pobliżu większych miast. Duże oszczędności finansowe (cena za m2 mieszkania w mieście w porównaniu do ceny m2 domu) przekonują inwestorów do podjęcia decyzji o budowie domu.

Do największych wyzwań stojących przed prywatnymi inwestorami można zaliczyć:

  1. skuteczne zarządzanie budżetem budowlanym;
  2. znalezienie wykwalifikowanych osób lub brygad do realizacji poszczególnych zadań
  3. organizacja materiałów budowlanych w założonych terminach

Budżet budowlany

Skuteczne zarządzanie budżetem to nie tylko terminowe opłacanie rachunków. To także umiejętność rezygnowania z założych rzeczy na rzecz tańszych (nie koniecznie gorszych) odpowiedników, tak by móc zaoszczędzone środki przeznaczyć na elementy, na którym najbardziej zależy.

To także ścisła kontrola wydaktów, uwzględniająca analizę ryzka przekroczenia założonego budżetu. Bez szczegółowej wiedzy kiedy, za co i komu zapłaciliśmy i zapłacimy, taka kontrola jest niemożliwa.

Wykwalifikowani specjaliści budowlani poszukiwani

Poszukiwania wykwalifikowanych brygad lub osób można zacząć od rozpoznania tych złych. Dlaczego jest to tak ważne? Bo sprawdzona i wykwalifikowana ekipa fachowców to gwarancja solidnie wybudowanego domu.

Ryzyko „wpadnięcia na minę” tutaj jest bardzo wysokie. Na rynku pełno jest firm i osób, które z rzetelnością mają mało wspólnego. Znalezienie dobrej ekipy będzie prawie zawsze trudne w krótkim terminie czasu oraz za najniższą stawkę.

Materiały

Problemy z materiałem na budowie to częsta zmora inwestora (rym przypadkowy). Ze względu na brak możliwości składowania większej ilości materiału oraz napiętym budżetem, przeważająca część inwestorów nie kupuje materiał na tzw. zapas. Wydatki na materiał są najczęściej ponoszone zaraz przed planowanym rozpoczęciem prac. Z tego powodu najczęściej spotykanymi problemami są:

  • brak materiału;
  • opóźniająca się dostawa;
  • wadliwy produkt.